Türkçe | English   

 
 
From the President
Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak'la Ekonomide "Değişim Başlıyor"

HAZİNE VE MALİYE BAKANIMIZ SAYIN BERAT ALBAYRAK’LA

EKONOMİDE “DEĞİŞİM BAŞLIYOR”

 

Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat ALBAYRAK’ın kamuoyu ile paylaştığı “Değişim Başlıyor” ana temalı Yeni Ekonomik Programı’ın son derece öngörülü bir perspektifle hazırlandığını büyük bir memnuniyetle tespit ettik. Bir yılını dolduran YEP’in gerektiği şekilde revize edilerek, yola aynı istikrarla devam edilmesi, inanıyoruz ki önümüzdeki dönem ülke ekonomimizdeki istikrarın da teminatı olacaktır.

Ülkemize yapılan ekonomik saldırıların Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın çok yönlü ve çok boyutlu ekonomik programı, ve özellikle, bu programın taviz vermeden uygulanması sayesinde başarıyla göğüslendiğini ve dengelenme sürecinin yüksek performansla gerçekleştiğini görüyoruz.

Türkiye, şüphesiz, bu dönemde kurda, faizlerde, borçlanma oranlarında ve Hazine tahvillerinde pek çok ülkeden daha verimli bir grafik çizmiştir. Bu kazanımların da korunarak, çıtanın yükseltilmesini, “Değişim Başlıyor” temasıyla ve yeni bir motivasyonla daha ileri gidilmesini çok değerli buluyoruz.

Önümüzdeki enflasyon hedefinin tek haneli rakamlara inmenin de ötesinde %5’e çekilmesi ve bu yönde adımların hızla atılması önemlidir. Aynı şekilde sistemli bir yöntemle nihai hedef olarak %5’lik bir büyüme hedefi umut vericidir.

Finansal sistemin sermaye piyasası ayağını güçlendirilmek amacıyla uygulanacak vergi, teşvik ve kamu finansman politikaları yoluyla ülkemizin kaynaklarının cari dengeyi güçlendirecek, yerli ve katma değeri yüksek üretime yöneleceğine ilişkin açıklamayı her yönüyle destekliyor, iş dünyası olarak “yerli ve milli” üretimi önceliklerimiz arasında tuttuğumuzu bir kez daha, bu vesileyle, ifade etmek istiyoruz.

Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın öncülüğünde yürütülen YEP kapsamındaki “ Değişim Başlıyor” temalı programı son derece başarılı bulduğumuzu ve TİKAD olarak, ekonomimizin daha güçlü adımlarla ilerlemesi için üzerimize düşen her sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduğumuzu buradan kamuoyuna ifade etmek isteriz.

 

Saygılarımızla,
Activities
21.09.2021
TIKAD is set to host the First Lady of the Republic of Turkey, as well as prominent business leaders at an exclusive Conference titled "The role of Business world in Building a Sustainable Green Economy," on Tuesday, September 21, 2021 in New York.


09.05.2021
Chair Mrs Nilufer Bulut and vice-chair Mrs Sema Güral Sürmeli participated in a webinar called " Mothers at Business World" as speakers on Mother´s Day.


04.05.2021
TIKAD and HALKBANK held a first online Forum and discussed the cooperation after the Halkbank established a Women Entrepreneurs Banking department


27.04.2021
TIKAD and DEIK-France Business Council jointly organized online webinar on mutual economic relationship


12.03.2021
President Recep Tayyip Erdoğan unveiled the Economic Reform Package at a Meeting held in Istanbul. President of TİKAD Nilüfer Bulut attended the Meeting


All Rights Reserved. Copyright © 2011 Turkish Business Woman Association