Turkçe | English   

 
 
Başkan'dan
Başkanlık Seçimi Basın Açıklaması


25.06.2018

 

CUMHURBAŞKANI VE 27'NCİ DÖNEM MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİ

 

 BASIN AÇIKLAMASI

 

            Türkiye’de ilk kez hayata geçecek olan Başkanlık sisteminin artık resmen uygulamaya başlayacağının da göstergesi Cumhurbaşkanlığı seçiminin başarıyla sonuçlanmasından ve huzur içinde tamamlanmış olmasından  büyük memnuniyet duyduk.  Avrupa ortalamasının çok üzerinde bir katılım oranı bilhassa sevindiricidir. Milletimizin demokrasisine sahip çıkma azim ve isteğinin tezahürüdür. Sonuçların tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyoruz.

 

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ı ve 27. Dönem milletvekillerini kutluyor, başarılar diliyoruz. Bundan sonra; geriye değil ileriye bakmanın, kırgınlıkları değil dostlukları pekiştirmenin süreci başlamıştır. Tüm milletimizin birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, Türkiye’yi  daha da yukarılara taşımak için elele çalışacağına inanıyoruz.

.

Türkiye'yi mevcut sıkıntıların dışında tutma ve  ayrıca, son derece sert bir coğrafyada konumlanmış ülkemizin  karşı karşıya bırakıldığı tüm krizleri başarıyla yönetme ustalığının bir neticesi olarak Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a layık görülen Cumhurbaşkanlığı makamı açıkça görülüyor ki milli iradenin arzusunun, Sayın Erdoğan'a duyduğu ümit ve güvenin bir tecellisi olmuştur. 

Bundan sonra artık üzerine yoğunlaşılması gereken konular, ekonomik gelişim ve istihdamın artırılması, ihracatımızdaki artışın sağlanması ve cari açığın dengelenmesi için gereken önlemlerin alınması gibi milletimizi doğrudan etkileyen konular olmalıdır. Ayrıca, demokratik gelişimin, sosyal alanda ve ekonomik alanda kadınların güçlendirilmesi yönündeki adımların  da hızlandırılması olmalıdır.

TBMM’deki kadın milletvekili sayısının henüz arzu edilen seviyede olmamasına rağmen, her seçim döneminde artması sevindiricidir. Umuyoruz ki, bir sonraki seçimlerde daha fazla kadın milletvekili meclise yollarız. Bunun için tüm kesimlerin kadın siyasetçilerin önünü açmak ve daha çok kadın temsiliyetini sağlamak yönünde çaba harcaması gerekmektedir. Böylece,   giderek artan sayıda kadını Meclis'te ve etkin konumlarda görebiliriz; Türkiye’nin geleceğinde kadınların daha fazla söz sahibi olmasının yolu böyle açılacaktır. 

            Artık seçim geride kalmış, belirsizliklerin yarattığı tedirginlik piyasaların üzerinden kalkmıştır; ülkemiz kazanmıştır, bir yatırım cenneti olarak dünya düzeninde hak ettiğimiz yeri  alacağız. Türkiye’yi sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde çok parlak bir geleceğin beklediğine inanıyor,  sonuçların  ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyoruz

 

              Saygılarımızla,

 

         TİKAD BAŞKANI

           Nilüfer BULUT

 
Faaliyetler
21.09.2021
BM Genel Kurulu kapsamında, TİKAD Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi´nin teşrifleriyle New York'ta "Çevreye Duyarlı Sürdürülebilir Ekonomi ve İş Kadınlarının Rolü" başlıklı bir konferans düzenledi.


09.05.2021
Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Nilüfer Bulut ve Başkan Yardımcımız Sayın Sema Güral Sürmeli "İş Dünyasında Anneler" konulu webinarda konuşmacı olarak yer aldılar.


04.05.2021
TİKAD ve HALKBANK ortak bir online toplantı gerçekleştirerek, resmi olarak ilk kez Halkbank bünyesinde kurulan "Kadın Girişimciler Bölümü" çerçevesinde, kadın girişimcilere sağlanabilecek destekleri ele aldılar.


27.04.2021
TİKAD ve DEİK, Fransa-Türkiye arasındaki ekonomik işbirliği konusunun ele alındığı ortak bir webinar gerçekleştirdi.


12.03.2021
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantısı'na TİKAD Başkanı Sayın Nilüfer Bulut da katıldı.


Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2011 Türkiye İş Kadınları Derneği