Turkçe | English   

 
 
Başkan'dan
Başkanlık Seçimi Basın Açıklaması


25.06.2018

 

CUMHURBAŞKANI VE 27'NCİ DÖNEM MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİ

 

 BASIN AÇIKLAMASI

 

            Türkiye’de ilk kez hayata geçecek olan Başkanlık sisteminin artık resmen uygulamaya başlayacağının da göstergesi Cumhurbaşkanlığı seçiminin başarıyla sonuçlanmasından ve huzur içinde tamamlanmış olmasından  büyük memnuniyet duyduk.  Avrupa ortalamasının çok üzerinde bir katılım oranı bilhassa sevindiricidir. Milletimizin demokrasisine sahip çıkma azim ve isteğinin tezahürüdür. Sonuçların tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyoruz.

 

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ı ve 27. Dönem milletvekillerini kutluyor, başarılar diliyoruz. Bundan sonra; geriye değil ileriye bakmanın, kırgınlıkları değil dostlukları pekiştirmenin süreci başlamıştır. Tüm milletimizin birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, Türkiye’yi  daha da yukarılara taşımak için elele çalışacağına inanıyoruz.

.

Türkiye'yi mevcut sıkıntıların dışında tutma ve  ayrıca, son derece sert bir coğrafyada konumlanmış ülkemizin  karşı karşıya bırakıldığı tüm krizleri başarıyla yönetme ustalığının bir neticesi olarak Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a layık görülen Cumhurbaşkanlığı makamı açıkça görülüyor ki milli iradenin arzusunun, Sayın Erdoğan'a duyduğu ümit ve güvenin bir tecellisi olmuştur. 

Bundan sonra artık üzerine yoğunlaşılması gereken konular, ekonomik gelişim ve istihdamın artırılması, ihracatımızdaki artışın sağlanması ve cari açığın dengelenmesi için gereken önlemlerin alınması gibi milletimizi doğrudan etkileyen konular olmalıdır. Ayrıca, demokratik gelişimin, sosyal alanda ve ekonomik alanda kadınların güçlendirilmesi yönündeki adımların  da hızlandırılması olmalıdır.

TBMM’deki kadın milletvekili sayısının henüz arzu edilen seviyede olmamasına rağmen, her seçim döneminde artması sevindiricidir. Umuyoruz ki, bir sonraki seçimlerde daha fazla kadın milletvekili meclise yollarız. Bunun için tüm kesimlerin kadın siyasetçilerin önünü açmak ve daha çok kadın temsiliyetini sağlamak yönünde çaba harcaması gerekmektedir. Böylece,   giderek artan sayıda kadını Meclis'te ve etkin konumlarda görebiliriz; Türkiye’nin geleceğinde kadınların daha fazla söz sahibi olmasının yolu böyle açılacaktır. 

            Artık seçim geride kalmış, belirsizliklerin yarattığı tedirginlik piyasaların üzerinden kalkmıştır; ülkemiz kazanmıştır, bir yatırım cenneti olarak dünya düzeninde hak ettiğimiz yeri  alacağız. Türkiye’yi sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde çok parlak bir geleceğin beklediğine inanıyor,  sonuçların  ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyoruz

 

              Saygılarımızla,

 

         TİKAD BAŞKANI

           Nilüfer BULUT

 
Faaliyetler
11.10.2018
Türkiye- Afrika II. Ekonomi ve İş Forumu, 10-11 Ekim tarihlerinde İstanbul´da, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımıyla gerçekleşti. TİKAD Başkanı sn. Nilüfer Bulut da Forum´daydı.


09.10.2018
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Macaristan´a resmi ziyareti kapsamında Budapeşte´de gerçekleştirilen, Türkiye-Macaristan İş Forumuna TİKAD yönetimi de katıldı.


26.09.2018
Sayın Emine Erdoğan´ın ev sahipliğini yaptığı "Afrika´daki Kadınlar ve Kız Çocuklarının Güçlendirilmesi: Dayanaklı,Sürdürülebilir ve Adil Toplumların İnşasına Yönelik Yaklaşımlar" temalı toplantıya TİKAD Başkanı Nilüfer BULUT da katıldı.


20.09.2018
Yeni Ekonomik Program (YEP)ın Bakanımız Berat Albayrak tarafından açıklandığı toplantıya TİKAD yönetimi de katıldı.


12.06.2018
Sayın Emine ERDOĞAN´ın Huber Köşkünde gerçekleştirdiği iftar davetine TİKAD Başkanı sayın Nilüfer BULUT da katıldı.


Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2011 Türkiye İş Kadınları Derneği