Turkçe | English   

 
 
Başkan'dan
Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı Basın Açıklaması

Basın Açıklaması                                                                                                                                                   01.01.2019                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Enflasyonla Topyekün Mücadeleye  Devam!

Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat ALBAYRAK’ın geniş katılımlı bir toplantıyla  başlattığı  “Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı“ ülkemizin karşı karşıya bırakıldığı ekonomik saldırılara karşı kararlı tavrımızı ortaya koyduğumuz; devlet-millet el ele Türkiye’mize sahip çıktığımız ve hiçbir gücün bizi yıkamayacağını tüm dünyaya bir kez daha gösterdiğimiz  somut bir örnek olarak yakın tarihimizdeki anlamlı yerini almıştır.

Nitekim, ülkemizin içinden geçtiği zorlu süreçte; Kamu - özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının ortaklaşa hareket ederek, ortaya koydukları “Enflasyonla Topyekün Mücadele kampanyası başarıyla uygulanmış ve tamamen gönüllülük esasına dayanan bu ekonomik hareketi ülkemiz iş dünyası özveriyle sahiplenmiştir. Tedarikçilerden, üreticilere kadar herkes taşın altına elini koyarak, bütün ağır maliyet baskısına rağmen başta söz verilen “%10 zam yapmama” kararına  sadık kalmış, hatta bazı ürünlerde ciddi oranda indirimlere dahi gidilmiştir. Bu vesileyledir ki, ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar bertaraf edilmiş ve bu kez de ekonomi alanında gerçekleştirilmeye çalışılan saldırı  boşa çıkarılmıştır.

 Enflasyonla top yekün mücadele kapsamında devletin 3 ay süreyle  sağladığı sektörleri rahatlatan imkanlar Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat ALBAYRAK’ın sön gün yaptığı açıklamayla üç ay daha uzatılmıştır. Böylece yılın ilk müjdesini veren bakanımızın, ÖTV ve KDV indirimlerinin 3 ay süreyle uzatıldığını bildirmesi sektörlerimiz açısından memnuniyet vericidir. Özellikle otomotiv, beyaz eşya, mobilya sektörlerinde etkilerini net şekilde göreceğimiz bu indirimler tüketiciye olumlu yansıyacak, ekonomimiz canlanacak, üretimimiz artacak ve bu da istihdam artışına  pozitif etki edecektir. Ekonomik verilerin giderek toparlandığı bu dönemde, ileriye doğru önemli bir adım atıldığına inanıyoruz.

Ülkesinin tüm problemlerine çözüm üretmeyi  kendisine görev sayan TİKAD,  milletimizin geleceği ve refahı için her sorumlu STK gibi elini  taşın altına koymaya daha önce olduğu gibi, yine  devam edecektir. Olumlu sonuçlarını yakından gördüğümüz ekonomik eylem planı çerçevesinde hayata geçirilen, bu  etkili ve başarılı programın yılın ilk üç ayını kapsayacak şekilde devam ettirilecek olmasını büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz. İş dünyası olarak, devletimiz ve milletimizle birlikte “Enflasyonla Topyekün Mücadele” etmeye devam edeceğiz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

           TİKAD BAŞKANI

            Nilüfer BULUT 

 

                                                                                                                  
Faaliyetler
06.03.2020
Emine Erdoğan Hanımefendi´nin Teşrifleriyle, Borsa İstanbul ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz törende gong "Kadın-Erkek Eşitliği" için çaldı.


02.03.2020
Suriye´nin İdlib vilayetinde gerçekleşen saldırı sonucunda şehit olan askerlerin ardından, aralarında TİKAD´ın da yer aldığı 30 stk ortak bir basın toplantısı yaparak saldırıyı kınadıklarını bildiren basın açıklaması yaptılar.


22.02.2020
TİKAD´ın Galatasaray Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirdiği Girişimci Kadın Merkezi projesi GİKAMER´in tanıtım toplantısı Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi´nin katılımıyla the Grand Tarabya otel´de gerçekleştirildi.


28.01.2020
Üyesi bulunduğumuz İstanbul Kalkınma Ajansı kurulunun 28 Ocak´ta İSO´da gerçekleştirilen 20. Kurul toplantısına TİKAD´I temsilen sn Nilüfer Bulut katıldı.


25.01.2020
Üye kuruluşu olduğumuz DEİK Olağan Mali Genel Kurulu, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımıyla İstanbul´da gerçekleşti. Genel Kurula TİKAD´ı temsilen başkanımız Sayın Nilüfer Bulut katıldı.


Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2011 Türkiye İş Kadınları Derneği