Turkçe | English   

 
 
Başkan'dan
23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi Basın Açıklaması

 

24.06.2019

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Yenileme Seçimi Basın Açıklaması

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenilme seçimi sonuçlarının İstanbul için hayırlı olmasını diler, sayın Ekrem İmamoğlu’nu kutlarız. Seçimlerin çok geniş bir katılımla gerçekleşmesi demokrasimize duyulan güven ve inancın bir tezahürü olmuş, millet iradesi sandıkta tecelli etmiştir.

 

Türkiye’nin gündeminde uzun yer kaplayan bu seçimin tamamlanmasıyla birlikte, inanıyoruz ki, ülkemizin ana gündemi ekonomik hedefler ve ekonomik istikrar yönünde atılması gereken adımlara yönelecektir. Ekonomiye odaklanarak gerekli reformların yapılması ve üretime dayalı büyümeyi sağlayacak yatırımlarla istihdamın artırılması en önemli başlıklar olarak ortaya çıkmaktadır. Önümüzdeki 4 yıl seçimsiz geçecek, herhangi bir seçim olmayacaktır. Dolayısıyla ekonomik toparlanma ve istikrarın tesisi için bu fırsatı değerlendirmemiz ülkemiz yararına olacaktır düşüncesindeyiz.

 

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde gerekli ekonomik adımların atılacağı ve uluslararası alanda da mevcut sıkıntıların aşılacağına olan inancımız tamdır. TİKAD olarak, bizler de her türlü özveriyi göstermeyi sürdürecek, uluslararası arenada Türkiye’nin sahip olduğu ekonomik potansiyeli ve yabancı yatırımcılara sunduğu imkanları anlatacağız.

 

Son olarak; ümit ediyoruz ki, önümüzdeki dönem daha fazla kadının siyasetin içinde yer aldığını ve kadın temsiliyetinin her alanda arttığını görürüz. Kadınların, karar mercilerinde daha çok yer tuttuğu bir Türkiye’nin daha güçlü bir Türkiye olacağına inanıyor, bunu sağlamak için hep birlikte çalışıyoruz.

 

Saygılarımızla
Faaliyetler
06.03.2020
Emine Erdoğan Hanımefendi´nin Teşrifleriyle, Borsa İstanbul ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz törende gong "Kadın-Erkek Eşitliği" için çaldı.


02.03.2020
Suriye´nin İdlib vilayetinde gerçekleşen saldırı sonucunda şehit olan askerlerin ardından, aralarında TİKAD´ın da yer aldığı 30 stk ortak bir basın toplantısı yaparak saldırıyı kınadıklarını bildiren basın açıklaması yaptılar.


22.02.2020
TİKAD´ın Galatasaray Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirdiği Girişimci Kadın Merkezi projesi GİKAMER´in tanıtım toplantısı Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi´nin katılımıyla the Grand Tarabya otel´de gerçekleştirildi.


28.01.2020
Üyesi bulunduğumuz İstanbul Kalkınma Ajansı kurulunun 28 Ocak´ta İSO´da gerçekleştirilen 20. Kurul toplantısına TİKAD´I temsilen sn Nilüfer Bulut katıldı.


25.01.2020
Üye kuruluşu olduğumuz DEİK Olağan Mali Genel Kurulu, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımıyla İstanbul´da gerçekleşti. Genel Kurula TİKAD´ı temsilen başkanımız Sayın Nilüfer Bulut katıldı.


Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2011 Türkiye İş Kadınları Derneği