Turkçe | English   

 
 
Başkan'dan
Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak'la Ekonomide "Değişim Başlıyor"

HAZİNE VE MALİYE BAKANIMIZ SAYIN BERAT ALBAYRAK’LA

EKONOMİDE “DEĞİŞİM BAŞLIYOR”

 

Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat ALBAYRAK’ın kamuoyu ile paylaştığı “Değişim Başlıyor” ana temalı Yeni Ekonomik Programı’ın son derece öngörülü bir perspektifle hazırlandığını büyük bir memnuniyetle tespit ettik. Bir yılını dolduran YEP’in gerektiği şekilde revize edilerek, yola aynı istikrarla devam edilmesi, inanıyoruz ki önümüzdeki dönem ülke ekonomimizdeki istikrarın da teminatı olacaktır.

Ülkemize yapılan ekonomik saldırıların Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın çok yönlü ve çok boyutlu ekonomik programı, ve özellikle, bu programın taviz vermeden uygulanması sayesinde başarıyla göğüslendiğini ve dengelenme sürecinin yüksek performansla gerçekleştiğini görüyoruz.

Türkiye, şüphesiz, bu dönemde kurda, faizlerde, borçlanma oranlarında ve Hazine tahvillerinde pek çok ülkeden daha verimli bir grafik çizmiştir. Bu kazanımların da korunarak, çıtanın yükseltilmesini, “Değişim Başlıyor” temasıyla ve yeni bir motivasyonla daha ileri gidilmesini çok değerli buluyoruz.

Önümüzdeki enflasyon hedefinin tek haneli rakamlara inmenin de ötesinde %5’e çekilmesi ve bu yönde adımların hızla atılması önemlidir. Aynı şekilde sistemli bir yöntemle nihai hedef olarak %5’lik bir büyüme hedefi umut vericidir.

Finansal sistemin sermaye piyasası ayağını güçlendirilmek amacıyla uygulanacak vergi, teşvik ve kamu finansman politikaları yoluyla ülkemizin kaynaklarının cari dengeyi güçlendirecek, yerli ve katma değeri yüksek üretime yöneleceğine ilişkin açıklamayı her yönüyle destekliyor, iş dünyası olarak “yerli ve milli” üretimi önceliklerimiz arasında tuttuğumuzu bir kez daha, bu vesileyle, ifade etmek istiyoruz.

Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın öncülüğünde yürütülen YEP kapsamındaki “ Değişim Başlıyor” temalı programı son derece başarılı bulduğumuzu ve TİKAD olarak, ekonomimizin daha güçlü adımlarla ilerlemesi için üzerimize düşen her sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduğumuzu buradan kamuoyuna ifade etmek isteriz.

 

Saygılarımızla,
Faaliyetler
09.05.2021
Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Nilüfer Bulut ve Başkan Yardımcımız Sayın Sema Güral Sürmeli "İş Dünyasında Anneler" konulu webinarda konuşmacı olarak yer aldılar.


04.05.2021
TİKAD ve HALKBANK ortak bir online toplantı gerçekleştirerek, resmi olarak ilk kez Halkbank bünyesinde kurulan "Kadın Girişimciler Bölümü" çerçevesinde, kadın girişimcilere sağlanabilecek destekleri ele aldılar.


27.04.2021
TİKAD ve DEİK, Fransa-Türkiye arasındaki ekonomik işbirliği konusunun ele alındığı ortak bir webinar gerçekleştirdi.


12.03.2021
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantısı'na TİKAD Başkanı Sayın Nilüfer Bulut da katıldı.


02.03.2021
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle gerçekleştirilen "İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"na TİKAD Başkanı Sayın Nilüfer Bulut da katıldı.


Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2011 Türkiye İş Kadınları Derneği