Turkçe | English   

 
 
Başkan'dan
Corona Basın Açıklaması

17.03.2020

Basın Açıklaması

Çin’in Wuhan eyaletinde başlayıp hızla yayılarak tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüs salgınının ülkemizde de görülmesi bizleri konunun hassasiyetle takip edilerek, her adımının bilinçli şekilde planlanmasını gerektiren bir dönemden geçtiğimiz gerçeğiyle karşı karşıya bırakmıştır.

Covid-19’un yayılma hızında gösterdiği olağanüstü seyir, yaşlı ve kronik hastalarda sebebiyet verdiği ciddi hayati risk  son derece üzücü sonuçlar doğurabileceği için, herkesin devletin aldığı önlemlere azami ölçüde uyma konusunda hassasiyet göstermesini bekliyoruz.  Erken aksiyon almanın salgının önlenmesinde hayati önemde olduğu küresel örneklerden anlaşıldığından,  hükümetimizin gerekli durumda bu tedbirleri  hiç beklemeksizin ilave tedbirlerle desteklemesi  gerektiğini düşünüyoruz.  

Başta Sağlık Bakanlığı ve diğer bütün kamu kurumlarının kararlarına dikkatle uymak hepimizin görevidir. TİKAD olarak, bu süreçte hükümetimizin atacağı bütün adımların hayata geçirilmesinde ülkemiz adına üzerimize düşen bütün sorumlulukları yerine getirmeye hazır olduğumuzu ifade etmek isteriz.

Elbette, Covid-19 salgınının toplumun sağlığı yanında ekonomisini de etkileyen boyutları söz konusudur.  Finansal riskler, ihracata ve turizm sektörüne yansıyan olumsuz etkiler, üretime yönelik iç talebin  etkisi ekonomimiz üzerinde bir baskı oluşturmuştur.  Hükümetimizin bu süreçte alacağı somut ekonomik önlemlerin süratle uygulanması hususunda iş kadınları olarak bizler elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. İnanıyoruz ki, tüm dünyanın içinden geçtiği bu olağanüstü günler milletimizin ortak kararlılığı, dayanışması ve uluslararası işbirliği ile aşılacaktır.

İş dünyası olarak Türkiye ekonomisinin bu dönemi en az hasarla atlatması için hükümetimizle birlikte üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazır olduğumuzu ifade etmek isteriz. Türkiye’nin iş kadınları olarak, dün olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin yanındayız.

Saygılarımızla,

TİKAD 

 
Faaliyetler
06.03.2020
Emine Erdoğan Hanımefendi´nin Teşrifleriyle, Borsa İstanbul ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz törende gong "Kadın-Erkek Eşitliği" için çaldı.


02.03.2020
Suriye´nin İdlib vilayetinde gerçekleşen saldırı sonucunda şehit olan askerlerin ardından, aralarında TİKAD´ın da yer aldığı 30 stk ortak bir basın toplantısı yaparak saldırıyı kınadıklarını bildiren basın açıklaması yaptılar.


22.02.2020
TİKAD´ın Galatasaray Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirdiği Girişimci Kadın Merkezi projesi GİKAMER´in tanıtım toplantısı Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi´nin katılımıyla the Grand Tarabya otel´de gerçekleştirildi.


28.01.2020
Üyesi bulunduğumuz İstanbul Kalkınma Ajansı kurulunun 28 Ocak´ta İSO´da gerçekleştirilen 20. Kurul toplantısına TİKAD´I temsilen sn Nilüfer Bulut katıldı.


25.01.2020
Üye kuruluşu olduğumuz DEİK Olağan Mali Genel Kurulu, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımıyla İstanbul´da gerçekleşti. Genel Kurula TİKAD´ı temsilen başkanımız Sayın Nilüfer Bulut katıldı.


Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2011 Türkiye İş Kadınları Derneği