Turkçe | English   

 
 
Başkan'dan
Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu

Açılış konuşmasını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’nın yaptığı Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu geniş bir katılımla bu yıl sanal olarak gerçekleştirildi.

 

Forum’a katılan Başkanımız sayın Nilüfer Bulut görüşlerini paylaştı: “ Türkiye ve Afrika arasındaki ticaret hacmi özellikle son yıllarda giderek artmakta, sahip olunan karşılıklı potansiyel düşünüldüğünde, önümüzdeki dönem Türk firmalarının Afrika’ya olan ilgisinin daha da artacağı açıktır. Karşılıklı ticaretin ivme kazanmasında elbette, iki tarafın da kazan-kazan ilkesi doğrultusunda hareket etmesinin payı büyüktür. Sayın Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi, Türk yatırımcılar, Afrika ülkelerinde yerel kaynakların ve işgücünün kullanılmasına, bölgesel kalkınmaya imkan sağlayan üretim modelleriyle çalışmaya özen göstermektedirler. Bu da Kıta’da Türk yatırımcılara olan ilgi ve güveni artırmaktadır. Türkiye’nin Afrika’yla ekonomik ilişkilerindeki gözle görülür gelişme, önümüzdeki yıllarda karşılıklı ticaret hacmimizin çok daha büyümesini sağlayacaktır.”
Faaliyetler
09.12.2020
TİKAD ve Dünya Bankası, Dünya Bankası Türkiye Direktörü Mr. Auguste Kouame´nin katılımıyla "Kovid-19 sonrası Küresel Ekonominin Geleceği" konulu online konferans gerçekleştirdi.


08.10.2020
Açılış konuşmasını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´nın yaptığı Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu geniş bir katılımla sanal olarak yapıldı. Toplantıya Başkanımız Sayın Nilüfer BULUT da katıldı.


05.10.2020
TİKAD Sektörel Değerlendirme Toplantısı video konferans yöntemiyle 5 Ekim´de yapıldı.


29.09.2020
Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat ALBAYRAK bugün Ataşehir yerleşkesinde yaptığı toplantıyla kamuoyuna Yeni Ekonomi Programı tanıttı. Toplantıya Başkanımız Sayın Nilüfer BULUT da katıldı.


10.09.2020
TİKAD Üyesi kuruluşlar kadına şiddete karşı güç birliği yapıyor. TİKAD "Kadına Şiddete İş'te Engel" projesini başlattı.


Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2011 Türkiye İş Kadınları Derneği