Turkçe | English   

 
 
Faliyetler
2006 Yılı Faaliyetleri

13 Aralık 2006
Çarşamba
Kıbrıs Cumhurbaşkanı Eşi Sayın Oya Talat, Kıbrıs meseleleri konusunda fikir alışverişinde bulunmak üzere İstanbul´da ağırlandı.
12 Kasım 2006
Pazar
Ritz Carlton Otel´de Sevgi Evlerinin büyümesini sağlamak ve kamuoyunu bilinçlendirmek amacı ile Ajda Pekkan´ın sahne aldığı Can Has´ın yönettiği yemekli müzayede yapılmıştır.
01 Kasım 2006
Çarşamba
Büyük Türkiye Resmi kapsamında tasarımcılarla beraber Mardin ve Kütahya ziyareti yapıldı.
17 Ekim 2006
Salı
TİKAD üyeleri ile birlikte Parksa Hilton Otel´de iftar yemeği düzenlenmiştir.
22 Eylül 2006
Cuma
NEWW´in faaliyet takvimine göre Portekiz/Estorin´de düzenlenen NEWW Komite toplantısına, TİKAD Yönetim Kurulu Üyeleri olarak katılım gerçekleştirildi.
15 Eylül 2006
Cuma
Tüm üyelerin katılımı ile derneğimizin Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak´ın evinde sezon açılış toplantısı yapıldı.
24 Mayıs 2006
Çarşamba
Avrupa Parlamentosu Üyesi Mia de Vits´in Kadının Statüsü Genel müdürlüğü aracılığı ile TİKAD ile yaptığı görüşmede, TİKAD´ın Türk Kadınını getirdiği nokta konusunda tebrik edip, bunu raporuna yansıtacağını söylemiş ve sonucunda olumlu bir rapor hazırlamıştır.
21 Mayıs 2006
Pazar
Amsterdam´da yapılan toplantıda 11 ülke tarafından (Türkiye, Amerika,İngiltere, Portekiz, Avustralya, Hollanda, Cezayir, Arjantin, Güney Afrika, Fransa, Moritanya) Türkiye´nin de kurucu üye olarak aralarında bulunduğu NEWW (Network of Entrepreneuiral Women Worldwide) Dünya İş Kadınları Ağı kuruldu.
27 Nisan 2006
Perşembe
Çırağan sarayında "Dünya İş Kadınları Zirvesi" organizasyonu gerçekleştirildi. Yurt içi ve Yurt dışından 500 katılımcı ve konuşmacı konuklarla beraber Suriye Fırst Ladysi Asma Al-Asad´ın da aralarında bulunduğu 6 ülkenin lider eşlerinin katılımı sağlandı. Zirve sonucunda, Dünyada barışın ve hakimiyetin kadınlar tarafından sağlanacağı bildirisi yayınlandı.
06 Mart 2006
Pazartesi
"Dünya Kadınlar Günü" vesilesiyle Ankara ziyareti gerçekleştirildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´la bir saate yakın bir görüşme yapıldı. Ayrıca Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ile görüşme yapıldı. Anıtkabir´e çelenk kondu ve özel defter imzalandı
27 Şubat 2006
Pazartesi
Avusturya Büyükelçiliği´ne ziyaret gerçekleştirildi. Büyükelçi Mariu Calligaris ile yapılan ikili görüşmede Türkiye´nin AB üyeliği görüşüldü.
27 Şubat 2006
Pazartesi
Avrupa Birliği Dönem Başkanı Mr. Hansjorg Kretschmer ile Ankara´da bir araya gelindi. Yapılan görüşmede sivil toplum kuruluşu olarak müzakerelere verilen önem ve destek anlatıldı.
08 Şubat 2006
Çarşamba
TİKAD´ı tanıtmak, tanışmak ve işbirliği içerisinde olabileceğimiz bir platform yaratmak amacı ile TÜSİAD başkanı sayın Arzuhan Yalçındağ ile birlikte bir toplantı yapıldı.
28 Ocak 2006
Cumartesi
Devlet Bakanı Nimet Çubukçu´nun ev sahipliği ile gerçekleştirilen, "Uluslar arası Kadın Kongresi- Medeniyetler İttifakında Kadın´´ konulu konferansa konuşmacı olarak katılım gerçekleştirildi. Burada TİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Bulut "Kalkınma Dinamiklerinde Kadın-Erkek Eşitliğinin Ekonomideki yeri" başlıklı bir konuşma yaptı.
Faaliyetler
12.06.2018
Sayın Emine ERDOĞAN´ın Huber Köşkünde gerçekleştirdiği iftar davetine TİKAD Başkanı sayın Nilüfer BULUT da katıldı.


01.06.2018
TİKAD´ın 13. Geleneksel İftar Yemeği Haliç Kongre Merkezinde iş dünyasının geniş katılımıyla yapıldı.


30.05.2018
DEİK evsahipliğinde 30 Mayıs, Çarşamba günü Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde Sayın Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi'nin teşrifleriyle gerçekleştirilen DEİK iftar yemeğine TİKAD Başkanı Sayın Nilüfer Bulut da katıldı.


14.05.2018
TİKAD´ın üye kuruluş olduğu CHATHAM HOUSE´da, Sn Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan " Türkiye´nin küresel ve bölgesel vizyonu" başlıklı bir toplantıda konuşma gerçekleştirdi


11.05.2018
TİKAD, Kültür ve Turizm Bakanlığı´nın öncülüğünde gerçekleşen İstanbul Kültür Çalıştayı komisyonunda yer aldı. Açılış toplantısı Kültür Bakanımız Numan Kurtulmuş´un katılımıyla yapıldı.


Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2011 Türkiye İş Kadınları Derneği